z-Kitap

Akıllı Tahta Uygulamaları

Zenginleştirilmiş kitap, z-Kitap ; kitapların bilgisayar, akıllı tahta, projeksiyon, tablet bilgisayarlar gibi dijital ortamlarda sunulmaya uygun olarak üretilmiş, içerisinde video, ses, animasyon, oyun ve uygulamalar barındabilen yazılımlardır.

Bu yazılımlar CD,DVD, taşınabilir depolama aygıtları ( Flash bellek veya taşınabilir sabit diskler ) üzerinde veya internette belirli bir yerden indirilerek çalıştırılabilir.

z-kitap

z-Kitap’ın amaçlarından biri kitapları ekranda sunabilmek, kitap sayfaları arasında geçiş yapabilmek, istenilen alanları büyütüp küçültebilmek, kitap üzerinde çizim, çizgi ve işaretleme çalışmaları yapabilmektir.

z-Kitap kavramına “z” kelimesini veren “zenginleştirilmiş” kavramı; kitap içerisinde ses, video, animasyon, konu anlatımları, interaktif uygulamalar, ek görseller gibi eğiticinin veya öğrenenin ihtiyacı olan eğitimi pekiştirecek ek öğeler sunabilmektir.

z-Kitap öncesinde sınıf içi kitap kullanımında uygulanan geleneksek sistemi öğretmen açısından ele alalım. Öğretmen, kitabı öğrenciye gösterek kullanabilmekte, öğrencilere elinde tutarak gösterebilmekte.

Bu yöntem ile tüm öğrenciler kitabı görememekte, öğretmen kitap tutmaktan yorulmakta ve öğrencilerin görebileceği şekilde kitap üzerinde işlem yapamamaktadır.

z-Kitap ile yenilikçi sistem…

z-Kitap kullanarak öğretmen, kitabı projeksiyon, akıllı tahta veya dijital ekranlar üzerinde öğrencilere sunabilir.

Öğretmen veya öğrenciler kitap üzerinde yazma, çizme ve işaretleme işlemleri gerçekleştirebilir.

Kitap içerisine gömülü diğer içerikleri ( interaktif uygulama, oyun, ses, müzik, görsel vb. ) öğrencilerine sunabilir.

Ekonomik fiyatlarımız ile Fernus z-Kitap sistemi ile yayınlarınızı z-Kitap’a taşıyın

Kitaplarınızı kısa sürede z-Kitap’a çeviriyoruz. Bize kitabınızın baskı için hazırladığınız PDF halini vermeniz yeterli.

Yayıncıların ihtiyaçlarına uygun olarak hazırladığımız z-Kitap’ı isteğe göre CD, DVD, FLASH DISK ( USB MEMORY ) veya İnternetten indirilebilecek formatta sunmaktayız.

Uygun üretim maliyetlerimiz nedeni ile çalıştığımız yayınevleri kitaplarını uygun fiyatlar ile z-kitapa dönüştürmekteler.

Öğretmenlere veya bayilere demo z-Kitap dağıtımı için kullanım sınırı getirebilmekteyiz

Yani bir bilgisayarda örneğin 5 ten fazla çalıştırılamayabilir. Bu sayede internet üzerinden de içeriğiniz çalınmadan demo dağıtabilirsiniz.

Belirli bir tarihe kadar kullanım sınırı getirebilirsiniz

Sezon veya eğitim dönemi bitiminde kullanılamayacak hale gelecek z-Kitaplar üretebilmekteyiz. Örneğin 2 Temmuz 2014 yılında veya belirlediğiniz bir tarihte dağıttığınız kitapların kullanılamaz hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Lisans anahtarı ile kullanım ve kullanıcı denetimi sağlamanıza imkan veriyoruz

z-Kitaplarınız size vereceğimiz anahtar üreticiler ile rahatlıkla üreteceğiniz lisans anahtarları ile çalışmasını sağlayabiliyoruz. Yanı sıra Fernus Connect lisanslama sistemi ile ilişkilendirerek lisans anahtarlarını paylaşan öğretmen veya öğrencileri tespit ederek lisanslarını otomatik iptal edebilirsiniz.

z-Kitaplarınızla bağlantınızı kopartmıyoruz!

Fernus Connect ismini verdiğimiz güvenlik platformumuz ile z-kitaplarınızın kullanım oranlarını görebilir, haksız kopyalama ve çoğaltımına karşın lisans faaliyetlerini kontrol edip sınırlayabilirsiniz. Bu sayede kitaplarınızın sınıf içerisinde uygulanma oranlarını ve durumlarını takip edebilirsiniz.

Ek avantajları :

Bayileriniz veya satış personelleriniz öğretmene kitap örnekleri dağıtmak yerine onlara sınırlandırılmış z-Kitap sunabilir. Bu sayede yüzlerce tanıtım kitabı dağıtmaktan kurtulabilir, tanıtım ve baskı masrafları size kalır.

Öğretmenler onlara verdikleri dijital destekten son derece memnun kalacaklardır.

Sık sorulan sorular :

Soru : Öğretmenlere PDF olarak kitabı veriyoruz. z-Kitap’a gerek var mıdır?
Cevap : Kitaplarınızın PDF versiyonlarını öğretmenlerinize verdiğinizde kitabınızın rahatlıkla çoğaltılmasına imkan sağlamış olursunuz. Her an yayınınıza ait güzel bir korsan baskı ile karşılaşabilirsiniz. Hazırladığımız z-Kitaplar ile kitaplarınıza ait verilere üst düzey koruma sağlanmaktadır. Ayrıca PDF olarak dağıttığınız kitaplarınız üzerinde öğretmen işlem yapamaz, kitabın içerisinde ses, video, animasyon veya oyun gibi medya öğeleri kullanamazsınız.

Detaylar için bizi 0 312 484 0 260 numaralı telefondan arayabilirsiniz

z-Kitap.com/.net/.org alan adlarını yıllar öncesinden tescil ettirecek kadar z-Kitap üretimini iş edinmiş firmamız Ankara Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde, tamamen eğitim teknolojileri üzerine faaliyet göstermektedir. Öğretmenlerin ve öğrencilerin ihtiyacını 7 yılın üzerinde sahada tecrübe edebilmiş ve çözümler sağlamaya odaklanmış firmamız yayıncılık ve eğitim sektörünün devleri ile çalışmalar yapmış ve yapmaya devam etmektedir. Ürettiğimiz yüzlerce z-Kitap öğretmenler tarafından beğeni ile kullanılmaktadır.

z-Kitap hakkında detaylı bilgi almak için : z-Kitap.com internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.